Haber

TİP adayı Bingöl: Eşimin MEB’deki görevine son verildi

ANKARA –Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ankara Milletvekili Adayı Ozan Bingöl, eşinin TİP’ten milletvekili adayı olmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki (MEB) görevinden ihraç edildiğini belirterek, “Sorumlular bilsinler ki biz sorumlu olmayacağız. Korkacağız, yılmayacağız, çalışmaya devam edeceğiz.”

‘EŞİMİN GÖREVİ 24 SAAT OLMADAN BİTMİŞTİR’

FOX TV’de İlker Karagöz’ün sorularını yanıtlayan Bingöl, eşinin adaylığının açıklanmasına 24 saatten az bir süre kala görevine son verildiğini belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığı’nı tarikat ve cemaatlere teslim edenler, evlenmelerine göz yumanlar. 6 yaşında kız çocuğum adaylığımın açıklanmasından 24 saat sonra çok geçmeden eşimin bakanlıktaki görevine son verildi burada adil rekabetten bahsedebilir miyiz sorumlular bilsin ki biz korkmayacağız, olmayacağız Korkma, çalışmaya devam edeceğiz.”

‘BİR TARAFTA KAMU KAYNAKLARIMIZ, BİR TARAFTA CANLARLA YÜRÜTTÜĞÜMÜZ MÜCADELE VAR’

Türkiye’deki bürokratların 85 milyonun değil, belli bir siyasi partinin bürokratları olduğunu belirten Bingöl, 14 Mayıs seçim yarışının adaletsizliğine de dikkat çekerek, “Bir yanda Cumhurbaşkanı Yardımcısı var. diğer yandan da tüm kalbimizle yürüttüğümüz bir mücadele var.”

‘Birinin Payı Büyürken Biri Fakirleşiyor’

İktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Bingöl, Türkiye’de vatandaşların her geçen gün daha da fakirleştiğini belirterek, “Her geçen gün birileri fakirleşirken, diğerlerinin payı artıyor” dedi. Bingöl, “Küçük bir azınlık mutlu olsun diye büyük çoğunluk yoksulluk, açlık ve sefaletle mücadele etmeye devam ediyor. Daha kötü verilerimiz var: En zengin yüzde 10 ile en fakir yüzde 10 arasındaki fark 14,2 kat. Söyleyecek başka kelime yok. Orta direk yoktur. Bu sarmaldan çıkmak gerekiyor” dedi. (DUVAR)

tekman-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu