Yaşam

Tepkiler yüzünden haftalardır paylaşım yapmıyor! Kılıçdaroğlu’nu eleştirmek için geri dönen Hasan Kaçan’a ünlü şarkıcıdan sert tepki

Ünlü oyuncu Hasan Kaçan, 2019 yılında çıkarılan ‘imar affı’ döneminde düzenlemeyle ilgili reklamlarda yer almıştı. Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından kendisine yöneltilen eleştirilere sessiz kalan Kaçan, şubat ayından bu yana sosyal medyada bir paylaşım yapmıyordu. 5.

“DÜŞMAN BU HAREKETİ YAPARSA”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçaroğlu’nun ayakkabısıyla seccadeye çıkarken poz vermesinin ardından sessizliğini bozan Kaçan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi; “Ey Müslüman… Sen ayakkabıyla üzerine basıldığın seccadesin… Mukaddessin, bütün değerlerin… Anan, baban, deden, ninen, eşin, çocukların… Geçmişin ve geleceğin. çamurlu ayakkabılarla hunharca çiğnenenlerdir.Düşman olsa idi bu hakaret kabul edilemez.

“MİLLETİN KUTSALLARINI BİLMEMEK DAHA İYİDİR”

‘Bilmeden’ basılmış olsa bile. Kendi milletinin kutsallığını bilmemek daha da kötü. Bilmeniz ve olağanüstü hassas olmanız gerekir. Diğer inanç biçimlerine gösterdiğiniz hassasiyeti yüz kat göstermelisiniz. Bu fotoğraf, bu aziz millete yıllarca zulmeden, camilerini ahır yapan, ezanı yasaklayan, kutsallarını çiğneyen, inancına düşman olan günümüz zihniyetinin tecellisidir.

“Bu fotoğraftan inancı sömürmekten utanmıyor musun?”

Kılıçdaroğlu’nu hedef alan paylaşımın ardından Kaçan’a ünlü müzisyen Sibel Alaş’tan tepki geldi. Ünlü oyuncuyu rol aldığı imar affı reklamları üzerinden vuran Alaş, “Ey Müslüman… O imar affı reklamlarında oynayarak yüzbinlerce insanı ölüme davet ettin. Karşılığında milyonlar aldın.” . O çürümüş binaların altında can veren senin halkındır. Günahın çok büyüktü, bu fotoğraftan. Sen hiç mi utanmadın mı iman sömürüsü yapmaktan? Vazgeç” dedi.

haberyenipazar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu