Haber

Kayseri yeşile bürünecek

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Üniversitesi Develi Seyrani Yerleşkesinde, Develi Belediyesi, Develi Seyrani Eğitim ve Kültür Vakfı ve Develi Orman İşletme Şefliği işbirliği ile düzenlenen ağaçlandırma merasimine, Develi Seyrani Eğitim ve Kültür Vakfı idaresi ile ilçe protokolü, hayırseverler, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte 26. Periyot Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, Develi Belediye Lideri Mehmet Cabbar, Develi Kaymakamı Mehmet Tunç, Develi Seyrani Eğitim ve Kültür Vakfı Lideri Suat Köylüoğlu yaptıkları konuşmalarda Ulusal Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen aktifliğin kıymetine dikkat çekerek, dikilen ağaçların ileride yerleşkeye başka bir hoşluk katacağını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise Kayseri Üniversitesi’nin merkezden sonra en büyük yerleşkesi olan Develi Seyrani Yerleşkesinin bugüne gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Rektör Karamustafa, “Kayseri Üniversitesi olarak gerek hayırseverlerimiz, gerek mahallî idarelerimiz ile yeterli bir işbirliği ve ahenge sahibiz. İlçe kampüslerimiz bu takviyelerle her geçen gün gelişip büyümektedir. Develi Seyrani Yerleşkemiz, en çok hayırsever dayanağı olan kampüslerimizin başında gelmektedir. Develi Seyrani Eğitim ve Kültür Vakfı ile Develi Belediyemiz, yerleşkemize en yeterli formda sahiplendikleri üzere her türlü ihtiyacımızda yanımızda yer almaktadırlar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. 11 Kasım Ulusal Ağaçlandırma Günü kapsamında yerleşkemizde düzenlenen aktiflikte emeği geçen herkese teşekkür eder, dikilen fidanların Üniversitemize, Develimize ve Kayserimize güzel olmasını dilerim” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Rektör Karamustafa ile Develi protokolü fidan dikimine katıldı.

Etkinlik kapsamında Develi Seyrani Yerleşkesine 1500’ü aşkın fidan dikimi yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu