Haber

Dava Ocakları’ndan Akşener’e ‘Hamas’ tepkisi: İsrail Büyükelçisi konuşuyor sanıyorduk

Partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yıllardır işgalci İsrail’in zulmüne direnen Hamas’ı ‘terör örgütü’ olarak ilan ederek, Türkiye’nin de buna karşı tavır alması gerektiğini söyledi. Hamas’tır.

Akşener, “Sivilleri ve çocukları öldüren Netanyahu terörü ile müzik festivalinde gençlere saldıran Hamas terörü aynı şeydir.” dedi.

İDEAL OLAYLARDAN AKŞENER’E TEPKİ: İSRAİL BÜYÜKELÇİSİ SANDIK

Akşener’in tepkisel sözlerine bir eleştiri de Dava Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’dan geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yıldırım, şunları söyledi: “Fikri Mülkiyet Direktörü Meral Akşener’in yanıltıcı açıklamalarını dinlediğimizde İsrail Büyükelçisi konuşuyor zannettik.
Ne yazık ki Türkiye’de ve dünyada olup bitenlerden habersiz! Ancak Bilge Önderimiz 10-17 Ekim Grup Toplantısında İsrail’in katliamlarına ve Hamas’a ilişkin düşüncelerini çok net bir şekilde dile getirdi.”
söz konusu.

“O, ŞEHİT KARDEŞİNE LANET EDEN BİR İHLALİYE KENDİSİNİ KENDİSİNE KALDIRMIŞ BİRİDİR”

Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şunu da açıkça söylemeliyiz; bu müdirenin Milliyetçilik konusunda söylediği ve söyleyeceği sözlerin hiçbirinin askerde değeri yoktur! Çünkü o, operasyon sırasında “Burası Kürdistan” diyen bir bölücüye karşı sesini çıkaramayan kişidir. Seçim zamanı gelip şehit ablasına küfreden bir alçağı kanatları altına aldı.Akil Önderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin sözlerini kendisine hatırlatıyor ve asgari düzeyde de olsa insani maliyetlerini savunmaya davet ediyoruz. ama zorluklar olabilir! İnsan olmaya gerek yok, sadece insan olmak ve insani değerleri savunmak yeterli.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu