Haber

Çin’in Shanxi Eyaleti, Enerji Arzını Güvenli Hale Getirmek İçin Kömür Bazlı Metan Üretimini Artırıyor

TAIYUAN, 28 Aralık (Xinhua) — Çin’in kömür zengini Shanxi eyaletindeki yerel yetkililere göre, eyalet bu yılın Ocak-Kasım döneminde 8,66 milyar metreküp kömür türevli metan çıkardı ve bu, ülkenin toplam üretiminin yüzde 83’ünü oluşturuyordu. bölge.

Eyaletin istatistik ofisi, yalnızca Kasım ayında eyaletin 860 milyon metreküplük rekor düzeyde kömür türevi metan ürettiğini duyurdu.

Son günlerde Çin’in birçok bölgesi soğuk havaların etkisi altına girdi ve çok fazla soğumayla karşı karşıya kaldı. Güç kaynağı kritik bir kış zirve dönemine girdi.

Shanxi eyaletindeki büyük bir doğal gaz şirketi olan Huaxin Natural Gas Cluster, kömür bazlı metanın üretimini ve depolanmasını hızlandırmak için bilimsel ve teknolojik yenilikleri kullanıyor. Kasım ayı prestijiyle 63 kuyu açan, 136 kuyu kıran ve 114 yeni kuyuyu devreye alan şirket, yıllık üretim kapasitesini yaklaşık 200 milyon metreküp artırdı.

Kömürün bir yan ürünü olan kömürden türetilen metanın kullanılması, madencilikteki risklerin azaltılmasına, sera gazı emisyonlarının azaltılmasına ve doğal gaz sorununun hafifletilmesine yardımcı olabilir.

Shanxi, Çin’in güçlü kömür bazlı metan kaynaklarına sahip bölgelerinden biridir. Eyalet, yerin 2.000 metre altında olduğu tahmin edilen 8.31 trilyon metreküp kömür kaynaklı metan rezervine sahip ve bu rezerv ülke toplamının yaklaşık üçte birini oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu