Haber

Bakanlık soruşturmasında Bursa’da yolsuzluk iddiası

BURSA (İGFA)– Milli Eğitim Bakanlığı, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çeşitli usulsüzlükler yapıldığına dair tezlerle ilgili açıklama yaptı.

Bakanlık tarafından yaklaşık bir ay önce eski Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki diğer bazı çalışanlar hakkında iki soruşturma ve soruşturma daha başlatıldığına dikkat çekilen açıklamada, “Yine alınan çadırlar Basına yansıyan deprem bölgesinden gelenlerin logoya basıldığı, kalitesine basıldığı ve yangına dayanıklılık gibi testler için Bursa’ya getirilerek Bursa’ya gönderildiği iddiaları hakkında Bakanlığımızca ayrı bir soruşturma başlatıldı. yine bölge.

Tüm eğitim çalışanlarının deprem sonrası depremzedelerin yaralarını sarmak için çalıştıklarının vurgulandığı yazılı açıklamada, “Kovid-19 sürecinde ihtiyaç duyulan çalışmaları üreten meslek liselerimiz, tüm eğitim çalışanlarımız, öğretmenlerden idari çalışanlara, ekmek üretiminden sıcak yemek servisine, uyku tulumlarından deprem felaketi sonrası uyku tulumlarına kadar birçok alanda hijyen üretiminde görev alarak depremzedelerin yaralarını sarmaya çalıştı. Eğitim kadromuzun ve öğrencilerimizin özverili çalışma ve emeklerini kimsenin lekelemesine izin verilmeyecektir. Bakanlığımızın titizlikle yürüttüğü soruşturmalar tamamlandığında kamuoyu bilgilendirilecektir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu