Haber

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Türkiye ve Azerbaycan’ın birliği istikrar, kalkınma ve güvenlik faktörüdür

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye ve Azerbaycan’ın birlik ve kardeşliğinin istikrar, kalkınma ve güvenlik unsuru olduğunu söyledi.

Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile heyetler arası görüşmede, seçimlerden kısa bir süre sonra gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seçimdeki zaferinden dolayı tebrik eden ve başarılar dileyen Aliyev, “Her zaman olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da dostluk ve kardeşliğimizin üst düzeyde olacağına eminim. İkili görüşmede birçok konuyu ele aldık. Türkiye ve Azerbaycan’ın birlik ve kardeşliği uluslararası bir unsurdur, istikrar, kalkınma ve kalkınmadır.Bir güvenlik unsurudur.Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türk halkının size olan güveni, uzun vadeli hizmetlerinize verilen yüksek değerdir.Sizi çok seviyorlar. Azerbaycan’da çok değerli misafirimizsiniz.” söz konusu.

Yeni hükümet üyelerini tebrik eden Aliyev, “Dün bakanlarımız bir araya geldi. Bugün temasları devam ediyor. Toplantılarımız görülen çalışmaları sonuçlandırıyor ve önümüzdeki yıllarda yapılacak işlerin yol haritasını belirliyor. Eminim ki bu da olacaktır.” ziyaretiniz için de geçerli.” terimleri kullandı.

haberortahisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu