Haber

AK Parti, Fazıl Say’ın İsrail karşıtı fikirleri nedeniyle Avrupa konserlerinin iptal edilmesini kınadı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “İsrail’in Filistin’deki insanlık dışı saldırılarına karşı çıkan fikirleri nedeniyle sanatçımız Fazıl Say’ın Avrupa’daki konserlerinin iptal edilmesini kınıyoruz.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, karanlık bir zihniyetin, İsrail’in insanlık dışı saldırganlığına karşı çıkan ve barışı savunan üniversite öğrencilerini, aydınları, yazarları, sporcuları ve sanatçıları sanki yok etmek istiyormuşçasına hedef aldığını söyledi. uygarlığın tüm değerleri. Bu bağlamda İsrail’in Filistin’e yönelik insanlık dışı saldırılarına karşı çıkan fikirleri nedeniyle sanatçı Fazıl Say’ın Avrupa’daki konserlerinin iptal edilmesini kınadığını belirtti.

Fazıl Say’ın yaklaşımının takdir edilmesi gerektiğini kaydeden Çelik, adil analiz ve barış isteyen herkesi linç etmeye çalışıldığını vurgulayarak, “İnsanlığın barbarlığa teslim olmayacağını bilmeliler. Bizim sessiz kalmayacağımızı bilmeliler. Cinayet ve yalan siyaseti karşısında masumlardan yana olduklarını bilmeliler.” “Yükselen her ses, insanlığın umudu olmaya devam edecek. Yalan politikalarıyla, hakikat karşıtı propagandalarıyla kimseyi kandıramayacaklar. İnsanlık onuru bu barbarlığı yenecek. Sanat, bu hakikat düşmanlarına karşılık vermeye devam edecek. Masum çocuklar ölmesin diye barış alfabesini kullanalım” dedi. – ANKARA

haber-daday.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu